Markowe karmy zoologiczne

Psy z filmów

Pies bardzo często występuje jako bohater filmów – jego wierność, miłość do człowieka i wspaniały temperament, to częsty motyw hollywoodzkich produkcji. I niezależnie od tego czy pies w filmie występuje jako główny bohater, czy tylko towarzyszy aktorom, to często takie role pamiętane są przez lata i chętnie do nich wracamy…

Oto nasze, subiektywne zestawienie najlepszych filmów z udziałem psich aktorów.

Beethoven

Ten rodzinny film przedstawia perypetie rodziny, której członkiem staje się potężny, kłopotliwy i uroczy bernardyn. Film spodobał się publiczności tak bardzo, że nakręcono łącznie aż 7 jego części oraz kreskówkę bazującą na motywach znanych z filmów.

101 dalmatyńczyków

Pełna ciepła i przygód historia okrutnej Cruelli De Mon, która postanowiła sprawić sobie cętkowane futro ze szczeniaczków oraz o rodzicach maluchów i ich właścicielach, którzy robią wszystko by jej w tym przeszkodzić. Opowieść ta została pokazana dwukrotnie jako film (w roku 1994 oraz 1961), a także jako bajka Disneya. W roku 2000 powstała druga część filmu pod tytułem „102 dalmatyńczyki”.

Śnieżne psy

Idealny sposób na komedię – mieszczuch z upalnego Miami dowiaduje się o spadku, który czeka na niego na Alasce. Okazuje się, że jest to psi zaprzęg. A to dopiero początek dobrej zabawy i śmiechu :)Film Disneya to miły sposób na spędzenie rodzinnego wieczoru.

Lassie

Chyba najbardziej znana psia gwiazda na świecie, została nawet upamiętniona w Hollywood Hall od Fame. Postać (grana przez różne psy) wystąpiła w 11 filmach, 7 serialach oraz ponad 60 książkach. Postać lassie przyczyniła się do ogromnej popularności owczarków szkockich collie, w czasach kiedy filmy z jej udziałem święciły tryumfy na świecie.

Komisarz Alex / Komissar Rex

Niemiecki pierwowzór oraz jego polski odpowiednik to serial o jednostce policji, w której ogromna rolę odgrywa piękny i mądry Rex – owczarek niemiecki.

Turner i Hooch

Uporządkowany detektyw i nietypowy świadek morderstwa przyjaciela. Tom Hanks i ogromny, śliniący się, umorusany i nieposłuszny dog z Bordeaux – to musi być zabawne!
4 pancerni i pies

Szarik to najbardziej chyba znany psi aktor w histroii polskiego kina – w serialu w jego rolę wcielały się aż 3 różne zwierzęta, jednak ta rola stała się klasyką kina z udziałem zwierząt w naszym kraju, a Szarik to zdecydowanie najlepszy przyjaciel człowieka na trudne, wojenne czasy 🙂

Cziłała z Beverly Hills

Familijne kino, w którym głównymi bohaterami są psy – rozpieszczona i śliczna Chloe, która gubi się tymczasowym opiekunom podczas wakacji w Meksyku, odważny owczarek niemiecki Delgado, zły doberman Diablo oraz kochane przybłędy Rafa i Chucho. Po filmach tego typu trudno oczekiwać porywającej fabuły, jednak dobrze nadaje się on do bezstresowego spędzenia czasu z dziećmi przed telewizorem. Łącznie nakręcono aż 3 filmy o małym piesku ze świata wielkich gwiazd.

Marley i ja

Wszystko jak w filmie – idealny facet, przeprowadzka, nowa praca i … uroczy szczeniak zamiast dziecka. Kochany labrador okazuje się jednak nie tylko najwierniejszym towarzyszem, ale także generatorem kłopotów, opornym na naukę niszczycielem, a także ogrodnikiem zajmującym się kwiatkami w ogródku. Miało być pięknie, wyszło jak zwykle, ale przynajmniej jest zabawnie!

Buddy

Buddy zapoczątkował serię, która składa isę aż z 10 różnych filmów wyprodukowanych przez wytwórnię Disneya! Seria familijnego kina z udziałem tego uroczego labradora i mnóstwa szczeniaczków była niezwykle popularna, a my zdążyliśmy nieźle poznać jego rodzinę i przyjaciół. Zazwyczaj Buddy zajmuje się w filmach różnego rodzaju sportami oraz przeżywa różne przygody. Filmy z serii to: „Koszykarz Buddy”, „Buddy: pies na gole”, „Bejsbolista Buddy”, „Siatkarz Buddy”, „Drużyna Buddiego”, „Kudłaty zaprzęg”, „Gwiezdny zaprzęg”, „Świąteczne psiaki”, „Przyjaciel Świętego Mikołaja” oraz „Strachy na psiaki”

Przygody psa cywila

Polski serial z roku 1970, który opowiada o losach owczarka niemieckiego, kóry rodzi się w ośrodku ówczesnej milicji, jednak jako nadmiarowy nie otrzymuje rodowodu i początkowo nie trafia do służby. Osiem odcinków serialu pokazuje losy Cywila, a jednocześnie prezentuje role jakie odgrywają psy w służbach mundurowych.

Psy i koty

Wojna miedzy psami i kotami trwa od zawsze, jednak teraz wchodzi w decydującą fazę. Będzie zabawnie, trochę strasznie i bez taryfy ulgowej. I ostatecznie wszystko skończy się dobrze. Jak zawsze!

 

Rin Tin Tin

Pierwsza gwiazda psiego kina – owczarek niemiecki o niezwykłej histroii. Odnaleziony w opuszczonym przez Niemców schronie na terenie Francji jako szczeniak dostaje się pod opiekę amerykańskiego żołnierza, który wraca z nim do ojczyzny. Tam zostaje dostrzeżony przez łowców talentów z wytwórni Warner bross i łącznie bierze udział w zdjęciach do około 25 filmów oraz 2 seriali.
Psim tropem do domu

Fluke to szczeniak labradora, jednak prawda jest dużo bardziej skomplikowana – po śmiertelnym wypadku w ciele psa odradza się dusza biznesmena, który postanawia wrócić do swojej rodziny. Udaje mu się to i po pewnym czasie żona i dzieci orientują się, że pies jest tak na prawdę kimś znacznie więcej. Wzruszająca i ciepła rodzinna opowieść nadaje się nie tylko dla dzieci…

Tequila i Bonetti

Serial kryminalny o parze policjantów- Bonettim, który jest detektywem oraz Tequilli, który jest niezbyt posłusznym, wiecznie głodnym i obślinionym, a jednak nieodparcie sympatycznym dogiem de Bordeaux. Dream team stara się rozwiązywać zagadki i walczyć z przestępczością.

Biały Kieł

Zapierające dech w piersiach krajobrazy Alaski oraz wspaniała fabuła filmu opartego na powieści Jacka Londona pod tym samym tytułem to największe zalety tej produkcji. Młody dziedzic trafia w sam środek gorączki złota, a na jego drodze pojawia się Biały Kieł – pies z domieszką wilczej krwi. Tak zaczyna się trudna, ale wspaniała przyjaźń.

Agencie, podaj łapę

Komedia gangsterska z psem w roli głównej. Podczas jednej z akcji superpies z FBI rzuca się na szefa mafii, a ten poprzysięga mu zemstę. Spot, bo tak brzmi imię czworonożnego bohatera trafia do domu chłopca, który staje się jego nowym opiekunem. Jednak mafia nie da tak łatwo za wygraną…

Cujo

Oto przykład, że psy rzadko, ale jednak występują w roli negatywnego bohatera – tutaj staje się nim tytułowy Cujo, ogromny bernardyn, który z powodu wścieklizny staje się postrachem spokojnej i sielskiej okolicy. Film powstał na podstawie prozy Stephena Kinga.

Man’s best friend

Oto kolejny przykład psa, który staje się bohaterem horroru – najlepszy przyjaciel człowieka staje się mordercą. Macza w tym palce szalony naukowiec, który pozwala by z laboratorium został zabrany przez nieświadomą dziennikarkę piękny, wierny i lojalny pies, który jednak wkrótce stanie się bezwzględnym mordercą. W filmie znajdujemy próbę odpowiedzi na pytanie co mogłoby się wydarzyć, gdyby udomowione psy powróciły do swojej natury drapieżcy…

Na koniec jeszcze mamy dla Was kilka psich ról, które wprawdzie nie są tytułowe, ani nawet główne, jednak bez nich filmy i seriale straciłyby bardzo wiele.

Bruiser – Legalna blondynka

Malutki piesek noszony w torebce to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów postaci młodej prawniczki. Bruiser jest zabawny i uroczy, a na dodatek pomaga swojej pan w pracy ułatwiając międzyludzkie kontakty. Jego rola tak spodobała się widzom, że w drugim filmie serii to jego historia wysuwa się na pierwszy plan i cała fabuła obraca się wokół jego rodzinnych perypetii, a w filmie pojawia się znacznie więcej psów.

Śliniak – Rodzina zastępcza

Nasze kino również ma kilku przedstawicieli na czterech łapach, bez ktorych nie byłoby takie samo. Jednym z nich jest Śliniak – pies z serialu Rodzina Zastępcza. Jak sama nazwa wskazuje zwierzak ślini się, a do tego jest dużym i ciężkim żarłokiem, jednak wszyscy go uwielbiają, bo po prostu nie da się inaczej 🙂
Śliniak to przedstawiciel rasy dog de Bordeaux, podobnie jak opisywany wcześniej pies Tequila.

A jakie filmy i seriale z udziałem psów Ty lubisz najbardziej?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jedna odpowiedź do wpisu: Psy z filmów

  1. kociara pisze:

    Trzeba byłoby dodać jeszcze wspaniały film z Richardem Gere pt.”MÓJ PRZYJACIEL HACHIKO” Z 2009r.

Skomentuj