Markowe karmy zoologiczne

Bajki o psach – psie postacie z bajek

Psy w filmie występują często – jednak jeszcze częściej mamy z nimi do czynienia w bajkach dla dzieci, ponieważ doskonale nadają się na przykład wierności, miłości i lojalności dla najmłodszych, a ich przygody maluchy przeżywają wyjątkowo mocno i w czasie trwania filmu czy serialu bardzo się do nich przywiązują. Stąd ogromna popularność psich bohaterów – my wybraliśmy dla Was najważniejszych z nich.

Superpies (Underdog)

Jednak z najfajniejszych bajek z psem w roli głównej – nie jest to zwykły pies, a superbohater, całkiem jak Batman czy Supermen tyle tylko, że na czterech łapach. Poza tym wszystko jest tak samo – latanie nad miastem, peleryna, śmieszny stój i czarny charakter, który chce przejąć władzę nad światem 🙂 Wszystkie psy idą do nieba

Bajka stworzona przez disneyowskich animatorów – główny bohater po śmierci trafia do nieba, bo idą tak przecież wszystkie psy. Jednak zamiast tam pozostać kradnie swój zegar życia i wraca na ziemię, gdzie spotyka przyjaciela oraz osieroconą dziewczynkę. Bardzo wzruszająca historia.

Reksio

Klasyka gatunku – polska animacja stworzona w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. W latach 1967-1990 powstało 68 odcinków, w których uroczy piesek z łatką na jednym oku i uchu pozwala dzieciom poznać świat, zwierzęta gospodarskie, pory roku itp. Postać Reksia pojawiała się w niektórych odcinkach Bolka i Lolka, zwierzak ma także swój pomnik w Bielksu-Białej.

Scooby Doo

Animowany serial dla dzieci, którego głównym bohaterem jest wielki, trochę niezdarny i niezbyt odważny pies, który wraz z paczką przyjaciół rozwiązuje straszne zagadki i demaskuje fałszywe duchy, wiedźmy i straszydła. Serial produkowany jest w USA od 1969 roku do chwili obecnej – powstało łącznie ponad 320 odcinków serialu oraz około 30 filmów.

Odie

Gamoniowaty pies z kreskówek o Garfieldzie – zazwyczaj ucieka przed kotem lub dostaje od niego łomot. Jest przy tym uroczy i zabawny 🙂

Astro – pies rodziny Jetsonów

Futurystyczna kreskówka przedstawiająca życie rodziny w odległej przyszłości miała podobnie jak każda szanująca się współczesna rodzina psa. Pies z p rzyszłości wprawdze niewyraźnie mówił ze względu na translator psiego język umieszczony na szyi, ale poza tym niewiele się różnił od psów jakie znamy…

Pies Pluto

Jedna z głownych postaci bajek Disneya – pojawi sie w roku 1932 i od tego czasu towarzyszy Myszce Miki, Kaczorowi donaldowi i innym znanym postaciom z tej wytwórni w ich przygodach. Pluto jest dużym żółtym psem, niezdarnym i wiecznie pakującym się w kłopoty, ale nieodparcie uroczym i kochanym przez wszystkich widzów!

Snoopy

Niewielki, uroczy piesek rasy beagle występujący w czterokratkowych komiksach Penauts wraze ze swoim panem od 1950 do 2000 roku. Łącznie powstało niemal 17,9 tysiąca pasków komiksowych, a na ich kanwie także inne utwory, m. in. liczne animacje. Snoopy to miły zwierzak, wiec nic dziwnego, że przypadł najmłodszym do gustu!

Piorun

Pies, który gra superbohatera w popularnym serialu i w końcu zaczyna wierzyć, że jest superpsem także w rzeczywistości i rusza ratować z opresji swoją serialową Panią. Po drodze poznaje nowych przyjaciół, przeżywa przygody i doskonale się bawi. Świetny film na niedzielne przedpołudnie z dziećmi!

Pies Huckleberry

Główny bohater jednej z serii animowanych filmów wytwórni Hanna-Barbera, początkowo występował w niektórych odcinkach z misiem Jogi, który jednak po pewnym czasie został bohaterem własnego serialu. Jednym z najśmieszniejszych epizodów jest ten zaprezentowany powyżej, w którym pies walczy z upartym i niezmordowanym termitem 🙂

Droopy

Najbardziej flegmatyczny i powolny spośród psich postaci w bajkach. Droopy to basset. Postać idealnie oddaje spokojny temperament tej rasy! Przez większą część serialu pies ma smutny wyraz pyska, jednocześnie wszystko zawsze mu się udaje i gładko pokonuje wszelkie przeciwności. Oczywiście zawsze bez cienia entuzjazmu czy radości 😉 Superdetektyw po prostu musi taki być…
PS. Jeden z filmów o Droopim został nominowany do Oskara w roku 1957.
Goofy

Goofy znany jest chyba każdemu – to trochę pies, a trochę człowiek – miły, przyjacielski, pomocny i dobry, ale trochę fajtłapowaty. Goofy to już staruszek – postać po raz pierwszy została zaprezentowana w roku 1932. Goofy ma czarną skórę, jasny pysk i długie uszy, jego postawa jest wyprostowana, kończyny długie, a sylwetka jest zbliżona do ludzkiej. Goofy zawsze nosi białe rękawiczki, charakterystycznym elementem postaci są także duże buty.

Zakochany kundel

Jedna z najbardziej wzruszających bajek o miłości 🙂 Prawdziwy mezalians – śliczna coker spanielka Lady i kundel Tramp, to jedna z najmilszych par jakie spotkać można u Disneya. Natomiast nocna scena, podczas ich [pocałunku należy do kanonu klasyki kina. Film miał premierę w roku 1955, jednak wcale się nie zestarzał!

 

A jakie bajki o psach Wy znacie i lubicie?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Skomentuj