Markowe karmy zoologiczne

Zwierzęta są dla Ciebie ważne?

 

Takie pytanie zdecydowaliśmy się postawić naszym czytelnikom z okazji zbliżającego się końca roku a co za tym idzie hucznie świętowanego Sylwestra. Tej nocy cała Polska (nawet i cały świat) rozbłyskuje sztucznymi ogniami. Fajerwerki odpalane są zarówno na zorganizowanych imprezach jak i przez indywidualnych użytkowników. Można usłyszeć, co raz więcej głosów przeciwników hucznego świętowania końca roku. Uważają oni, że odpalanie głośnych, mocno świecących fajerwerków/petard jest objawem głupoty, która godzi bezpośrednio w naszych mniejszych braci zarówno żyjących dziko jak i w naszych domach czy gospodarstwach.

Czytaj całość »

Zaginiony psiak – jak szukać?

Gdy zaginie człowiek zwykle wiemy, co zrobią w takiej sytuacji – ogólnie rzecz biorąc poruszamy niebo i ziemię z pomocą różnych służb, aby odnaleźć zaginioną osobę. Co w sytuacji, gdy zaginie zwierzak? Czy wiemy jak się zachować?  Postaramy się przybliżyć temat i udzielić kilku wskazówek.

Czytaj całość »

Czy kota można nauczyć korzystania z toalety?

Dobre pytanie…

Zastanawiasz się jak to możliwe? Czy kota można nauczyć korzystać z toalety tak jak robią to ludzie? To szczyt Twoich marzeń:) ·Otóż odpowiedź na to pytanie brzmi…TAK. Tak kota można nauczyć korzystać z toalety.

Czytaj całość »

Czy papugi rzeczywiście mogą mówić?

Mogę się założyć, że wielu naszych czytelników marzy o posiadaniu „gadającej papugi” i zastanawia się czy to w ogóle możliwe żeby nauczyć ptaka mówić. W teorii można nauczyć mówić nawet popularne papużki faliste. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji przedstawiciela gatunku. W praktyce nie jest już to takie proste… ;)

Czytaj całość »

Dziecko chce mieć szczura – czy to dobry pomysł?

Ogólnie przyjęte zostało, że dzieci powinny mieć kontakt ze zwierzętami. Powinny uczyć się jak się nimi opiekować. Zwierzęta mają pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny dzieci. Młody człowiek przekonuje się, że zwierzęta tak samo czują, złoszczą się czy tęsknią tak jak ludzie.  Dziecko uświadamia sobie , czym jest odpowiedzialność za drugie istnienie.
Codzienna pielęgnacja, sprzątanie, karmienie czy wychodzenie na spacer z jednej strony jest atrakcyjne i ciekawe z drugiej jednak wymaga wiele czasu, zaangażowania i odpowiedzialności. Czasem dziecko musi zrezygnować ze swoich planów na rzecz pupila. Więc zanim zdecydujemy się na jakiegokolwiek zwierzaka to zastanówmy się dwa razy. Nasza rola nie kończy się na zakupie pupila, karmy oraz niezbędnych akcesoriów.

Czytaj całość »

Najczęstsze problemy z psem

Co zrobić by pies nie ciągnął na smyczy, nie załatwiał się w domu. Co zrobić, gdy pies nie chce zostać sam w domu ani na chwilę? Jak nauczyć psiaka podróży samochodem? Te i wiele innych pytań spędzają sen z powiek właścicielom psiaków, a gdzie można znaleźć odpowiedzi? Która metoda jest najlepsza? W tym artykule przybliżymy sprawdzone już sposoby.

Czytaj całość »

Nadpobudliwy kot – jak sobie z nim poradzić?

Koty to zwierzęta, które kojarzone są przede wszystkim z leniwym wylegiwaniem się przez cały dzień i spaniem kilkanaście godzin na dobę. Niektóre z nich jednak wykazują znacznie więcej energii, która czasami staje się wręcz kłopotliwa. Jak sobie poradzić z takim nadpobudliwym kotem?

Czytaj całość »

Pielęgnacja długowłosych zwierzaków

Długowłose psy czy koty mają w sobie szczególny urok, który przyciąga wiele osób. Długa, lśniąca sierść jest prawdziwą ozdobą i pięknie się prezentuje. Aby jednak móc się nią cieszyć konieczna jest odpowiednia troska i prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne. Jakiej pielęgnacji wymagają długowłose zwierzaki? Odpowiadamy.

 

Czytaj całość »

Pies w mieście – czy to dobry pomysł?

Życie w mieście pod wieloma względami jest dużo łatwiejsze. Prosty dostęp do wszystkiego oraz mniej obowiązków związanych z utrzymaniem domu wciąż zachęca do migrowania do miast. Jednak wraz z ludźmi, do miast przybywa coraz więcej czworonogów. Czy jednak pies w mieście to dobry pomysł? Czy zwierzak może być szczęśliwy mieszkając w mieście?

Czytaj całość »

Wybieramy klatkę dla papugi

Odpowiednie lokum dla zwierzaka, to bardzo istotna sprawa. Od wyboru klatki w dużej mierze zależy komfort życia naszej papugi, dlatego warto wybierać rozsądnie. A czym należy się kierować przy wyborze? Jaka klatka dla papugi będzie najlepsza? Podpowiadamy.

Czytaj całość »