Markowe karmy zoologiczne

FunFeeder – gdy Twój pies je zbyt szybko

W trosce o dobro i zdrowie zwierzaków, pojawia się coraz więcej interesujących akcesoriów. Jednym z nich jest tzw. Fun Feeder, czyli specjalny rodzaj misek dla psów. Obecnie nie są w Polsce bardzo popularne, ale zdobywają coraz większe uznanie właścicieli pupili. Czym jest FunFeeder i dlaczego warto takowy sprezentować swojemu psu?

 

Czytaj całość »

Co należy wiedzieć o chomikach, zanim jednego przygarniemy?

Chomiki są jednymi najpopularniejszych zwierzątek domowych. Nic w tym dziwnego, bowiem te małe gryzonie mają w sobie wiele uroku – ze swoimi małymi łapkami i wypchanymi policzkami. Jednak poza dużą dawką uroku, przygarnięcie chomika wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jakich błędów należy się ustrzec? Co należy wiedzieć zanim je przygarniemy?

 

Czytaj całość »

Kleszcze przyprawiają nas o dreszcze! Jak ochronić przed nimi psa?

Pierwsze ciepłe dni zwiastujące nadejście wiosny, cieszą zarówno nas jak i naszych pupili. Już wkrótce zawita do nas lato i znowu będziemy mogli cieszyć się ciepłymi, beztroskimi chwilami. Jednak tę wymarzoną sielankę skutecznie psują one – kleszcze. Te małe pajączki są niezwykle niebezpieczne, nie tylko dla nas ludzi, ale także i dla zwierząt. Przenoszą mnóstwo chorób, bardzo często całkowicie niepostrzeżenie. Czy możemy ochronić przed nimi nasze psy? I w jaki sposób?

Czytaj całość »

Żywienie szczeniaka – co powinien jeść by zdrowo rosnąć?

Okres bycia szczenięciem, to czas intensywnego rozwoju. Pieski w bardzo krótkim czasie rosną i przybierają na wadze, by już w 12 miesięcy stać się dorosłymi psami. Tak wymagający okres w ich życiu sprawia, że szczenięta potrzebują specjalnego żywienia, które doda im energii by zdrowo i szybko się rozwijać. Czym i jak karmić szczeniaka, by zdrowo rósł?

Czytaj całość »

Tresura psa – jak to ugryźć?

Psy znane są ze swojej mądrości i wierności – mawia się przecież, że to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak biorąc tego czworonoga pod opiekę, warto wiedzieć, że może on też sprawiać problemy wychowawcze i rzadko który pies będzie od razu grzeczny i ułożony jak na filmach familijnych. Jak więc go wytresować, by wykorzystać potencjał i mądrość tego zwierzaka? Podpowiadamy!

Czytaj całość »

Sterylizacja Co? Jak? Dlaczego to takie ważne?

Sterylizacja i kastracja, to coraz bardziej popularny temat rozważań pośród właścicieli zwierząt. Czy warto go wykonać, po co, czy jest bezpieczny? Na te i kilka innych pytań chcielibyśmy odpowiedzieć.

Czytaj całość »

Zakładamy akwariuam – od czego zacząć?

Akwarium z rybkami, to świetny sposób na swój własny kawałek przyrody w domu. Podwodny mini-ekosystem to interesujące pole obserwacji. Czy założenie akwarium jest trudne? Jak się do tego zabrać i co będzie konieczne na początek? Podpowiadamy!

Czytaj całość »

Jak bronić się przed ugryzieniem psa?

Pies utożsamiany jest zazwyczaj z wiernym i najlepszym przyjacielem człowieka. Kochają je zarówno dzieci i jak dorośli – trudno się dziwić, dobrze wychowany pupil, to prawdziwy skarb. Zdarzyć się jednak może, że na naszej drodze spotkamy psa, który nie ma wobec nas tak pokojowych zamiarów. Jak sobie radzić w przypadku ataku agresywnego psa? 

Czytaj całość »

Mój kot nie chce pić wody – co robić?

Woda to podstawa każdego życia, także i naszych kotów. Jest ona potrzebna aby wszystkie procesy w organizmie mogły zajść w prawidłowy sposób. I mimo że koty mają mniejsze zapotrzebowanie na wodę, niż może nam się wydawać, to warto wiedzieć w jaki sposób można je zachęcić do jej picia. Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, czytaj dalej!

Czytaj całość »

Kaganiec dla psa – przykry obowiązek. Czy aby na pewno?

Na temat tego czy psu należy nakładać kaganiec wciąż istnieje wiele sporów. Podobnie z interpretacją przepisów na ten temat. Polskie prawo nakazuje właścicielom psów aby ich czworonogi posiadały kaganiec w komunikacji publicznej. Jednak czy kaganiec dla psa to tylko przykry obowiązek i męczenie psa? Czy są jeszcze jakieś powody dlaczego warto go używać i jaki wybrać by pies miał dość swobody? Zobacz w dalszej części artykułu.

Czytaj całość »