Markowe karmy zoologiczne

Tresura psa – jak to ugryźć?

Psy znane są ze swojej mądrości i wierności – mawia się przecież, że to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak biorąc tego czworonoga pod opiekę, warto wiedzieć, że może on też sprawiać problemy wychowawcze i rzadko który pies będzie od razu grzeczny i ułożony jak na filmach familijnych. Jak więc go wytresować, by wykorzystać potencjał i mądrość tego zwierzaka? Podpowiadamy!

Czytaj całość »

Sterylizacja Co? Jak? Dlaczego to takie ważne?

Sterylizacja i kastracja, to coraz bardziej popularny temat rozważań pośród właścicieli zwierząt. Czy warto go wykonać, po co, czy jest bezpieczny? Na te i kilka innych pytań chcielibyśmy odpowiedzieć.

Czytaj całość »

Zakładamy akwariuam – od czego zacząć?

Akwarium z rybkami, to świetny sposób na swój własny kawałek przyrody w domu. Podwodny mini-ekosystem to interesujące pole obserwacji. Czy założenie akwarium jest trudne? Jak się do tego zabrać i co będzie konieczne na początek? Podpowiadamy!

Czytaj całość »

Jak bronić się przed ugryzieniem psa?

Pies utożsamiany jest zazwyczaj z wiernym i najlepszym przyjacielem człowieka. Kochają je zarówno dzieci i jak dorośli – trudno się dziwić, dobrze wychowany pupil, to prawdziwy skarb. Zdarzyć się jednak może, że na naszej drodze spotkamy psa, który nie ma wobec nas tak pokojowych zamiarów. Jak sobie radzić w przypadku ataku agresywnego psa? 

Czytaj całość »

Mój kot nie chce pić wody – co robić?

Woda to podstawa każdego życia, także i naszych kotów. Jest ona potrzebna aby wszystkie procesy w organizmie mogły zajść w prawidłowy sposób. I mimo że koty mają mniejsze zapotrzebowanie na wodę, niż może nam się wydawać, to warto wiedzieć w jaki sposób można je zachęcić do jej picia. Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, czytaj dalej!

Czytaj całość »

Kaganiec dla psa – przykry obowiązek. Czy aby na pewno?

Na temat tego czy psu należy nakładać kaganiec wciąż istnieje wiele sporów. Podobnie z interpretacją przepisów na ten temat. Polskie prawo nakazuje właścicielom psów aby ich czworonogi posiadały kaganiec w komunikacji publicznej. Jednak czy kaganiec dla psa to tylko przykry obowiązek i męczenie psa? Czy są jeszcze jakieś powody dlaczego warto go używać i jaki wybrać by pies miał dość swobody? Zobacz w dalszej części artykułu.

Czytaj całość »

Pomoc bezdomnym czworonogom

W całej Polsce żyje – wg różnych szacunków – od 1 do 4 mln bezdomnych zwierząt. Każdy przejaw pomocy jest na wagę złota, a szczególnie zimą, gdy o jedzenie i ciepłe schronienie jest dużo trudniej. W tym artykule opiszemy sposoby na to jak można pomóc bezdomnym zwierzakom.

Czytaj całość »

Suplementacja i odżywianie „staruszków” – Jak zadbać o zdrowie naszego starszego pupila.

Problemy zdrowotne związane z wiekiem nie dotyczą tylko ludzi – również u naszych pupili wiek coraz bardziej daje się we znaki. Jak za pomocą odpowiedniego żywienia i wspomagania suplementacją możemy im pomóc?

Czytaj całość »

Przerażone zwierzę – co robić gdy ucieknie?

Zbliża się koniec roku, a co za tym idzie – Sylwester. Dla ludzi to czas zabawy i radości, jednak dla naszych pupili już niekoniecznie. Hałas, niespodziewany huk fajerwerków to dla nich przerażające i niezrozumiałe zamieszanie i to właśnie tego dnia zdarza się najwięcej zaginięć i ucieczek zwierząt. Co należy wtedy zrobić? Jak do tego nie dopuścić i jak ułatwić zwierzakom ten dzień?

Czytaj całość »

Jak bezpiecznie kąpać zwierzaka

Jak bezpiecznie i czy w ogóle należy kąpać nasze zwierzaki? – To kwestia która nurtuje wielu właścicieli czworonogów. Jedni wskazują na negatywy kąpieli, inni zaś twierdzą, że brak kąpieli to objaw zaniedbania zwierząt. Jak więc znaleźć złoty środek?

Czytaj całość »